Nepodařilo se vám z různých důvodů dostudovat? Vzdělání je možné si doplnit i v pozdějším věku při zaměstnání.
Proč si při práci doplnit vzdělání
Zaměstnání s vlastním příjmem umožňuje ekonomickou soběstačnost, která je v soudobém světě zcela zásadní. Vstoupit co nejrychleji do pracovního procesu nicméně nemusí být rozhodnutím, které přinese vždy jen a pouze pozitiva.
Vaše rodinná či profesní situace se může v čase jednoduše diametrálně změnit. Nejeden uchazeč si až s postupujícími roky ujasní své profesní směřování a další ambice. Proměnit se navíc může i vaše rodinná situace a vy se tak budete muset poohlížet po zaměstnání, které vám přinese mnohem lepší zajištění.
Zvyšování kvalifikace vám kromě toho může napomoci v postupu po kariérním žebříčku. Řada lidí, která se nechala v raných letech zlákat myšlenkou, že raději nastoupí do zaměstnání s vidinou pevné mzdy, se proto do školních škamen později vrací.
Vsaďte na zvýšení kvalifikace. Jak studovat při práci?
Při zaměstnání je tak možné si dodělat maturitu i vysokoškolský titul. Statistiky provozovatelů pracovních portálů jsou v tomto směru vyznívající poměrně nekompromisně: Až třetina pracovních nabídek vysokou školu požaduje.
V rámci Evropské akademie vzdělávání je možné si doplnit vzdělání v požadovaném rozsahu, ať se jedná o učební obor, maturitní zkoušku nebo zvýšení kvalifikace na úrovni VŠ. A to na všech stupních v bakalářské, magisterské nebo postgraduální úrovni.
Výhodou studia je hlavně časová flexibilita, s níž si jej máte možnost zorganizovat tak, abyste mohli studovat i při zaměstnání. Samozřejmostí je studijní podpora, kdy automaticky po přihlášení se ke studiu v digitální podobě obdržíte také kompletní přístup ke studijním materiálům.
Navíc je studium koncipováno tak, aby svou náplní vždy dostálo praktickým nárokům profesní kvalifikace. Můžete si tak být jisti, že své poznatky skutečně vždy adekvátně využijete.